Od léta 2024 pouze trenér do domu. Praha 16 (Velká Chuchle, Radotín, Lochkov) a Kosoř. Potřebujete 2 m² a podložku, pomůcky dovezu. 1600 Kč za 55 min. 7500 Kč za 5 lekcí.

Nová doba
7. 3. 2021

Není čas na žádná krátkodobá řešení, tahle podivná situace tady s námi zřejmě ještě nějakou dobu bude a je třeba přijít s dlouhodobými náhradami mých oblíbených aktivit.

Možná to znáte: když cvičíte doma sami, máte za chvilku hotovo a už od toho odcházíte. Taky potřebuju, abych v tom nebyla sama, pokud z toho mám něco mít.

Reformer

Už asi šest let jsem doma používala eliptický trenažér a rotoped, ale teď mi chybělo něco odporového. V září jsem si přikoupila veslovací trenažér, ale pořád to nebylo ono. A pak jsem v lednu narazila na možnost odkoupit pilates židli, která mi konečně nahradila pilates reformer, na který jsem chodila cvičit do Pilates & Flow. Navíc mě na nějakou dobu zabavila i mentálně, když jsem se musela naučit smysluplně pracovat s novým pilates strojem. 🙂

Jóga

Zkoušela jsem cvičit jógu s pro mě zajímavými lektory podle videa - některá jména už jsem zmiňovala v příspěvku o dechu. Ale jelikož mám ráda spíš pomalejší, vědomou praxi, s přesahem do fyzioterapie, moc to na dálku nefungovalo, prostě jsem se s těmi mrtvými pohyblivými obrázky nudila. 😇 Pořád jsem toužila vrátit se na podložku do studia Yogata. V únoru jsme se domluvily s kamarádkou, která taky potřebuje jógovou sdílenou zkušenost, že budeme cvičit společně. Teď přes Zoom, protože jsme z jiných okresů. 😆 Jednou že bude hodinu sestavovat ona, jednou já. Jógové prvky sice ve svých hodinách používám, ale celou jógovou hodinu běžně netvořím. Sedla jsem si, že si sepíšu první lekci. A začaly mě napadat další a další možnosti, takže jsem nakonec celý papír zaplnila výkřiky místo souvislou lekcí. Zkusila jsem začít znovu, tentokrát jsem naráz rozepsala současně začátky čtyř lekcí, zase to na mě mozek chrlil tak, že by se za chvíli snad zavařil. A tak jsem si vytvořila kartičky ze starých vizitek, každý nápad na jednu. Teď už vytváření jógových lekcí půjde snáz, stačí si vybrat.

Tanec

Tady přiznávám, že trochu pokulhávám. Párkrát jsme si doma zatančili, ale mambo maratony jsou pro mě o tanci s různými partnery a o společenském vyžití, na dlouho nás to samotné doma nezabaví. Na podzim jsme zkusili místo toho zařadit na chvíli acroyogu, ale moji „bázi“ to nějak nenadchlo. 😆 Co se týče diskotékových nájezdů, chodíme místo nich s kamarádkou na svižné procházky.

Cestování

Na jaře, v létě i na podzim jsme si krásně užili Českou republiku, nejčastěji díky výletům z chaty do Českého středohoří nebo Krušných hor, ale byli jsme i v Kanadě - aspoň té české - a v lázních. I k vodě jsme se v Českém středohoří na chvíli plácli. A konečně jsem si pořídila vlastní slackline. Už se těším na jaro, až se na chatu budeme moct opět vydat. 🙂 V zimě jsem místo cestování po planetě cestovala do minulosti: objevila jsem MyHeritage a pokusila se dát dohromady všechny větve našich rodinných stromů. A cestovala jsem i dovnitř: jeden meditační víkend jsem stihla ještě osobně, druhý jsem si užila aspoň online.

Kultura

Sledujeme divadelní představení ze záznamu i online. Nedávno jsme se dokonce účastnili interaktivního představení přes Zoom, „Ing. Jaromír Stromšík, muž v síti“. Hezky jsme se oblíkli, dovezli jídlo z oblíbené restaurace, zasmáli se u představení. Rande podle mého gusta. 😉 Zkoušeli jsme i koncerty, ale ty mi na dálku nefungují. Knížek jsem přečetla dvojnásob než obvykle. Taky jsem konečně podlehla nátlaku svého muže a dokoupili jsme další knihovny. 😆

Vzdělávání

Některá témata jdou do online prostředí překlopit snáz, některá hůř. Ale celkově jsem toho za poslední rok stihla víc než ten rok předtím - konečně jsem například pootevřela dveře do cvičení s dětmi. A dokonce byl prostor se vzdělávat i trochu bokem cvičení - ať už mě zrovna zajímala ajurvéda nebo mikrobiom.


I pracovně jedu dál, „jako by se nechumelilo“:

Učení skupinek

Poslední dva roky v novém prostoru, Subspace studiu, byly k dispozici jóga pásky a jóga bločky, k tomu jsem donesla klasicky hopíky a therabandy, dokoupila overbally a vyrobila masážní míčky pod trapézy. Byl čas na další rozšíření. Pro naši čtvrteční skupinku jsem tak pořídila pilates kruhy. Vymýšlení lekcí s kruhem vypadalo podobně jako u jógy: nápadů bylo plno a simultánně jsem psala čtyři lekce, v tomhle případě jsem je ale i úspěšně naráz dokončila. Pak jsem ještě prohledala instagramy a už mám nápady na další hodiny. A navíc jsem se seznámila se zajímavými lidmi, se kterými jsme domluvili spolupráci - s Gorem z Fighter's Zone a Petrou z Peace Yoga studia. Jen musíme pro realizaci počkat na otevření.

Učení individuálů

Měla jsem prostor dovybavit se i pro individualní terapie: měkčí cihličky, větší míč, další velikost overballu, dřevěná tyč místo studivé plastové, víc tenisáků, jóga bolster. Ale taky stabilnější sluha, tišší hodiny nebo příjemnější lampy. Ještě jsem rozhodně neskončila, zrovna šilhám po bosu. 😆 A i v téhle divnodobě jsem získala nové klienty s novými výzvami, za které jsem každý den vděčná. Dostala jsem možnost dávat dohromady ženu po porodu. Předávat párové protahování. Rozdechovat paní učitelku. Rovnat vysokého běžce.


Tak, když jsem si vše tak zařídila, může tohle šílenství klidně skončit. 🙂



Sdílej:   Facebook   Twitter