Od léta 2024 pouze trenér do domu. Praha 16 (Velká Chuchle, Radotín, Lochkov) a Kosoř. Potřebujete 2 m² a podložku, pomůcky dovezu. 1600 Kč za 55 min. 7500 Kč za 5 lekcí.

Taneční barefoot boty
15. 5. 2022

Když jsem začala experimentovat s barefoot botami, moc tanečních akcí se s ohledem na protipandemická opatření nekonalo. Nějakou tu ojedinělou party na pár hodin jsem zvládla ve svých jazzovkách.

Dokud nepřišel podzimní taneční maraton. Neuvěřitelně mě bolely prsty, jak se deset hodin v kuse mačkaly v nezvykle malém prostoru. Jako bonus mi ještě jeden rozvášněný tanečník malinko rozdrtil palec, takže další den jsem vytáhla otevřené nízké páskové boty s neohebnou podrážkou, ve kterých jsem byla jak v dlaze.

A tak začalo hledání. Zkusila jsem širokou verzi Sansha tanečních piškotů, s ohledem na prsty byly celkem pohodlné, ale na maratonu bych měla z těch polštářků pod chodidly akorát tak puchýře.

Pak jsem si nechala ušít capáčky od někoho na Fleru, ale zvenku kloužou jen na některých površích a naopak já v nich vevnitř nedržím na místě. Navíc jsou tak tenké, že jsem prakticky bosa, což už je na mě na tvrdém povrchu tanečních sálů moc. Ale ukázaly se praktickými, když kamarádi uspořádali taneční akci v dětské herně, kde jsme tančili na koberci. 😉

A pak jsem objevila Wins. S mými 24,5 - 25 cm jsem zvolila velikost 39.

První koupě se ještě úplně nezdařila. Vybrala jsem cvičky s gumičkou na stahování a když ji stáhnu tak, aby mi boty držely na noze, tak ji mám zaříznutou do kůže. A stejně to nedokážu utáhnout tak, abych byla vevnitř stabilní.

Ale druhá koupě už vyšla. Vybrala jsem tentokrát cvičky s gumičkou napevno, která se nikam nezařezává. A aby se nesvlékaly, nosím přes ně obyčejnou pruženku. Je v nich díky bavlněnému vnitřku pohodlno jako v pokojíčku, díky pružence se mi při tanci nesvlékají a díky široké špičce mám šťastné prsty. Jen moc parády se v nich neudělá, protože ta bambule vpředu je prostě vidět. 😂

Na druhou stranu právě probíhající jarní maraton je první taneční festival, kdy se mi neozývá staré zranění kolene, takže klidně budu vypadat jako klaun. 😉

Kdyby byla k mání navíc i nekožená podrážka, byla bych o fous nadšenější, ale tenhle boj jsem se u tanečních bot rozhodla ignorovat.

Co mi ještě chybí je větší nabídka barev u sportovních prstových ponožek, abych nedostatek tvarové elegance nahradila alespoň barevným sladěním s šaty. 😉Sdílej:   Facebook   Twitter