Od léta 2024 pouze trenér do domu. Praha 16 (Velká Chuchle, Radotín, Lochkov) a Kosoř. Potřebujete 2 m² a podložku, pomůcky dovezu. 1600 Kč za 55 min. 7500 Kč za 5 lekcí.

Zkrácené nohy
21. 9. 2020

Mám klientku, říkejme jí třeba Andrea. A tahle Andrea mi začala chodit na skupinku před třemi lety s tím, že hodně sedí a bolí ji záda. Myslela to se sebou vážně, brzy si ke skupince vyžádala i individuální lekce. Zároveň pracovala s trenérem ve fitku na síle.

Je jednou z mých nejpokročilejších klientek, při vymýšlení lekcí se pořádně zapotím, abych stále zvyšovala laťku – v praxi spíš abych odebírala stabilitu nebo používala pomůcky netradičně, třeba SM systém jako reformer. 😉 Cvičí už jednoduše nádherně. A záda ji výrazně zabolí, jen pokud se vrhne do výjimečné aktivity, jako je kydání hnoje. Nebo když toho je moc v práci.

Takže teď už ji můžou trápit i „vzhledové“ nuance, jako že ve cvicích stále úplně nepropne nohy. Ony ty fascie jsou skvělé, ale zároveň prevíti. Když se jim nevěnujeme takřka denně a ještě většinu času sedíme, tak to s nimi jde pomalu.

Navrhla jsem ke cvičení přidat masáže válcem. A tak Andrea od loňských Vánoc doma svědomitě překračovala stále zabalený válec. 😃 Když jsem přišla s masáží ručníkem, která je velmi náročná na paže, chvíli to s válcem vypadalo nadějně, ale to přešlo. Zkoušely jsme zařadit protahování během pracovního dne, to taky neprošlo.

Tak zatím můj poslední pokus je párové protahování. Andrea totiž chodí do posilovny s manželem, takže se mi krásně nabídlo přifrknout protahování k této společné aktivitě.

A kdyby se k tomu ujal ještě nápad, že komunikační pracovní činnosti bude odbavovat ve stoje místo v sedě, třeba brzy uvidíme výraznější posun.

Jsem zvědavá, jakým směrem nás společná cesta ještě zavane. 🙂Sdílej:   Facebook   Twitter