Od léta 2024 pouze trenér do domu. Praha 16 (Velká Chuchle, Radotín, Lochkov) a Kosoř. Potřebujete 2 m² a podložku, pomůcky dovezu. 1600 Kč za 55 min. 7500 Kč za 5 lekcí.

Chaplinovská chůze
13. 7. 2021

Často teď jezdím ze Stodůlek do Modřan, kde vylepšuju tělocvičnu a kam navážím pomůcky a vybavení. Pokud znáte Prahu jako motorista, tak když zmíním Plzeňskou nebo Radlickou, začnete se chytat za hlavu. Po konci nouzových stavů jsem se naučila koukat před cestou na Google mapy, abych vybrala průjezdnější trasu. Radlická souboj obvykle prohraje. Ale teď jednou pan Google tvrdil, že prý by to mělo být po ní kratší. Nebylo, půl hodiny jsem si na ní postála, takže se mi cesta protáhla skoro na hodinu. 😆

Nicméně jsem měla čas zas trochu pozorovat lidi, kteří kolem mě procházeli. A mám potřebu si posvítit na chůzi. Konkrétně na tu „chaplinovskou“. Tedy se špičkami výrazně šíř, než jsou paty.

Asi je celkem jedno, jestli první bylo toto postavení nohou a z toho vzniklo nepěkné postavení zbytku těla, nebo zda si zborcené držení těla vyžádalo rozšířit základnu chůze. Důležité je, že takhle to prostě vysoce pravděpodobně nebylo designováno. 😉 Schválně si zkuste, jak se postaví zbytek těla, když dáte chodidla špičkami ven, nebo když chodidla srovnáte rovnoběžně.

Měla jsem klientku, říkejme jí Romana. A tahle Romana mě kdysi navštěvovala jednou měsíčně pro sestavičku na doma a pro kontrolu. Taky chodila jako Chaplin. Jedna z věcí, na kterých jsme pracovaly, byly dřepy. Dřepy jsou fajn s namasírovanými chodidly, aby se vůbec dalo procítit, že kloubík za palcem se opírá. Hodí se taky použít posilovací gumu těsně nad koleny pro vnější tlak. Tlačit za palcem do země a koleny ven se může zdát obojí naráz neproveditelné, pokud právě nejste zvyklí chodit ve více rovnoběžném postavení. 🙂 V tomto pilatesovském podání dřepu zůstávají kolena nad kotníky, takže si „sedáme“ dozadu.

Vylepšení klienta Karla, aby kolena nešla dopředu při domácím tréninku: izolepa do futer dveří. 😆

Nutno podotknout, že jsme s Romanou před dřepy pracovaly na celkovém nastavení, protažení i zpevnění, v oblasti trupu v polohách vleže i vkleče, protože bez tohoto základu v dřepu budou akorát tak bolet bedra.

Od té doby, co jsem vybavila individuální lekce balanční podložkou (bosu), tak po zvládnutí dřepu na zemi navazuje ještě ztížení v podobě labilní plochy. Přijďte si to vyzkoušet. 😇Sdílej:   Facebook   Twitter